Gustaviansk spegel av Carl Corssar

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SPEGEL, Carl Corssar, (spegelmakare i Stockholm 1791-1827), gustavianskt stockholmsarbete, signerad CC träskuren dekor, förgylld, kvicksilverfolierat glas, ca 86x36 cm

Dekordelar med lagningar

505356

2017-12-01