Skänkstop
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÄNKSTOP, MÅLKÄRL, 1700/1800 tal, tenn, lock med Karl XIV Johans profilbild resp Samuel Boström Göteborg, höjd ca 18,5 resp 13 cm
Bucklor och repor, målkärl med underliggande bristning
505360
2017-12-02