Matservis C.M. Hutschenreuther

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MATSERVIS, ca 38 dlr, 1900-talets andra hälft, Porzellanfabrik C.M. Hutschenreuther, Hohenberg, porslin, bestående av, 10 mattallrikar, 11 djupa tallrika, 10 assietter, 1+1+1 uppläggningsfat, 1+1 skålar, såsskål, karott med lock

Bruksslitage

505410

2017-12-02