Vas/paraplyställ Kina
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
1 200 SEK
VAS/PARAPLYSTÄLL, porslin, Kina, sekelskiftet 1900, med s k ge-glasyr med krackelyrer, dekor i underglasyrblått med motiv av drakar i blommande träd,
svarta band med reliefelement, höjd ca 46 cm, diameter ca 20 cm
Nagg, glasyrmistor
505454
2017-12-02