Vas/paraplyställ Kina

Vas/paraplyställ Kina
Vas/paraplyställ Kina
Vas/paraplyställ Kina
Vas/paraplyställ Kina
Vas/paraplyställ Kina
Vas/paraplyställ Kina

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

1 200 SEK

VAS/PARAPLYSTÄLL, porslin, Kina, sekelskiftet 1900, med s k ge-glasyr med krackelyrer, dekor i underglasyrblått med motiv av drakar i blommande träd,
svarta band med reliefelement, höjd ca 46 cm, diameter ca 20 cm

Nagg, glasyrmistor

505454

2017-12-02