Armband Egypten Etnospecial

Armband Egypten Etnospecial
Armband Egypten Etnospecial
Armband Egypten Etnospecial
Armband Egypten Etnospecial
Armband Egypten Etnospecial
Armband Egypten Etnospecial
Armband Egypten Etnospecial
Armband Egypten Etnospecial
Armband Egypten Etnospecial
Armband Egypten Etnospecial
Armband Egypten Etnospecial
Armband Egypten Etnospecial
Armband Egypten Etnospecial
Armband Egypten Etnospecial

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ARMBAND, brons, antiken, Egypten, form av stiliserad orm, längd ca 13,5 cm

Proveniens: Svensk privatsamlare, enligt uppgift inköpt i Stockholm på 1950-talet

Slitage, skada/stukad

505467

2017-12-15