Skirvbord regency

Skirvbord regency
Skirvbord regency
Skirvbord regency
Skirvbord regency
Skirvbord regency
Skirvbord regency
Skirvbord regency
Skirvbord regency
Skirvbord regency
Skirvbord regency
Skirvbord regency
Skirvbord regency
Skirvbord regency
Skirvbord regency

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SKRIVBORD, England, regency, 1800-talets början, fanerad med mahogny, delvis läderklädd skiva, 2 lådor i sarg, gallerkant, på hjultrisor, höjd ca 73, 134x72 cm

PROVENIENS: Russell Bodés samling

Slitage, fanerbortfall, nyckel saknas, smärre skador

505598

2017-12-04