Skirvbord regency
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKRIVBORD, England, regency, 1800-talets början, fanerad med mahogny, delvis läderklädd skiva, 2 lådor i sarg, gallerkant, på hjultrisor, höjd ca 73, 134x72 cm
PROVENIENS: Russell Bodés samling
Slitage, fanerbortfall, nyckel saknas, smärre skador
505598
2017-12-04