Golvur England
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
GOLVUR, England, 1800-talets början, fanerad med mahogny, månfas,urtavaln märkt Tho Harriton Liverpool, höjd ca 232 cm, nyckel, lod och pendel finns
PROVENIENS: Russell Bodés samling
Slitage, fanerbortfall, lås saknas
505601
2017-12-04