Värja Holland

Värja Holland
Värja Holland
Värja Holland
Värja Holland
Värja Holland
Värja Holland
Värja Holland
Värja Holland

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VÄRJA, Holland 1800-tal, klinga med etsad dekor, förgyllt mässingsfäste, parerplåt dekorerad med Hollands riksvapen och valspråk, kavelplattor i pärlemor, vit bemålad skinnbalja med fästen i mässing, längd ca 100 cm.

Bruks och åldersrelaterat slitage, omfattande färgbortfall på baljan.

505708

2017-12-04