Fällbord IKEAS 1700-talsserie

Fällbord IKEAS 1700-talsserie
Fällbord IKEAS 1700-talsserie
Fällbord IKEAS 1700-talsserie
Fällbord IKEAS 1700-talsserie
Fällbord IKEAS 1700-talsserie
Fällbord IKEAS 1700-talsserie
Fällbord IKEAS 1700-talsserie
Fällbord IKEAS 1700-talsserie
Fällbord IKEAS 1700-talsserie
Fällbord IKEAS 1700-talsserie

Klubbat för:

950 SEK

Utropspris

1 500 SEK

IKEA, "Björnsholm", fällbord, Ikeas 1700-talsserie, rund skiva, tredelad svarvad pelarfot, kallstämplad NM Riksantkvarieämbetet Björnsholm CJ, höjd ca 73, diameter 87 cm
HISTORIK: Under 1990-talet tog IKEA, i samarbete med Riksantikvarieämbetet och konsthistorikern Lars Sjöberg, fram en 1700-talsserie av möbler och inredningsföremål.
Skador: Slitage. Senare klädsel, senare ytbehandling.

Ytslitage

505835

2017-12-04