Stig Lindberg och Wilhelm Kåge 2 fajanser

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 200 SEK

STIG LINDBERG, 2 fajansfat, Gustavsberg, märkta med studiohanden i svart respektive blått, 26,5 x 20 cm respektive längd 34 cm

Krackeleringar, den rektangulära skålen med tillverkningsdefekt samt obetydlig fotnagg

505916

2017-12-05