Elias Martin lavering, Carl August Ehrensvärd
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ELIAS MARTIN (1739-1818): Baccanal, lavering, 14,5x10 cm
Proveniens: Gösta Stenmans samling, nr 4855
CARL AUGUST EHRENSVÄRD (1745-1800): tillskriven, Porträtt av man och kung Gustaf III i profil, påskrift "C August Ehrensvärd från Svaneholm", blyerts på papper, 20x11,5 cm
Proveniens: Gösta Stenmans samling
ROOD***: Getter, otydligt signerad, kopparstick, 19,5x16,5 cm
Proveniens: Gösta Stenmans samling , nr 1606
Skador
505927
2017-12-06