Elias Martin lavering, Carl August Ehrensvärd

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ELIAS MARTIN (1739-1818): Baccanal, lavering, 14,5x10 cm
Proveniens: Gösta Stenmans samling, nr 4855

CARL AUGUST EHRENSVÄRD (1745-1800): tillskriven, Porträtt av man och kung Gustaf III i profil, påskrift "C August Ehrensvärd från Svaneholm", blyerts på papper, 20x11,5 cm
Proveniens: Gösta Stenmans samling

ROOD***: Getter, otydligt signerad, kopparstick, 19,5x16,5 cm
Proveniens: Gösta Stenmans samling , nr 1606

Skador

505927

2017-12-06