Harald W Lauesen akvarell
Vollendet
2017-12-06
505929
| Höchstes Gebot | 1 300 SEK |
| Schätzwert | 2 000 SEK |
HARALD W LAUESEN (Danmark /Tyskland, född 1913):
Landskap med hus, signerad H W Lauesen, akvarell, 31x45,5 cm
Proveniens: Gösta Stenmans samling, nr 1037
Utställd: Samlerens Kunstudstillinger, Köpenhamn