Gösta Nordblad oljemålning
Klubbat för:
1 100 SEK
2 000 SEK
GÖSTA NORDBLAD (1897-1940): Landskap, signerad Nordblad, signerad och daterad a tergo Nordblad 1919, olja på pannå, ca 60x72 cm
UTSTÄLLD: Minnesutställning i Kungliga Akademien för de Fria Konsterna 1945
505967
2017-12-05