Erik Gnista 2 kolteckningar Kalle Hedberg teckning
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ERIK GNISTA (1898-1954): Porträtt av pojke, signerad Gnista, kolteckning, 57,5x44,4 cm
Proveniens: Gösta Stenmans samling, nr 7081 och 1555
ERIK GNISTA (1898-1954): Interiör med pojke, signerad Gnista, kolteckning, 61x48 cm
Proveniens: Gösta Stenmans samling, nr 7080 och 1554
KALLE HEDBERG (1894-1959): Manlig modell, signerad och daterad Kalle Hedberg -34, blyerts på papper, 53x43,5 cm
Proveniens: Gösta Stenmans samling, nr 6239 och 1539
Smärre skador
506010
2017-12-06