Erik Gnista 2 kolteckningar Kalle Hedberg teckning

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ERIK GNISTA (1898-1954): Porträtt av pojke, signerad Gnista, kolteckning, 57,5x44,4 cm
Proveniens: Gösta Stenmans samling, nr 7081 och 1555

ERIK GNISTA (1898-1954): Interiör med pojke, signerad Gnista, kolteckning, 61x48 cm
Proveniens: Gösta Stenmans samling, nr 7080 och 1554

KALLE HEDBERG (1894-1959): Manlig modell, signerad och daterad Kalle Hedberg -34, blyerts på papper, 53x43,5 cm
Proveniens: Gösta Stenmans samling, nr 6239 och 1539

Smärre skador

506010

2017-12-06