Axel Einar Hjorth, "Skoga", bord, NK 1933

Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,

Klubbat för:

28 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

AXEL EINAR HJORTH, "Skoga", bord, Nordiska Kompaniet, Stockholm 1933, syrabetsad furu, märkt med metallbricka NK 36367 C 18 5 33, höjd 70, 180 x 60 cm

PROVENIENS
Inköpt till en villa i Bromma 1933.

slitage, mindre skador

506017

2017-12-09