Axel Einar Hjorth, "Skoga", bord, NK 1933
Klubbat för:
28 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
AXEL EINAR HJORTH, "Skoga", bord, Nordiska Kompaniet, Stockholm 1933, syrabetsad furu, märkt med metallbricka NK 36367 C 18 5 33, höjd 70, 180 x 60 cm
PROVENIENS
Inköpt till en villa i Bromma 1933.
slitage, mindre skador
506017
2017-12-09