Spegellampett gustaviansk

Spegellampett gustaviansk
Spegellampett gustaviansk
Spegellampett gustaviansk
Spegellampett gustaviansk
Spegellampett gustaviansk
Spegellampett gustaviansk

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SPEGELLAMPETT, gustaviansk, 1700-talets andra hälft, träskuren dekor, förgylld, krönt av bandrosett, rammen med pärlstav, ljushållare i mässing, fasettslipat och silverfolierat glas, 54,5 x 35,5 cm

Smärre dekorskador, retuscher, fäste för ljushållaren kompletterat, glaset omfolierat

506058

2017-12-09