Spegellampett gustaviansk
Valmis
2017-12-09
506058
| Korkein tarjous | 4 000 SEK |
| Arviointi | 5 000 SEK |
SPEGELLAMPETT, gustaviansk, 1700-talets andra hälft, träskuren dekor, förgylld, krönt av bandrosett, rammen med pärlstav, ljushållare i mässing, fasettslipat och silverfolierat glas, 54,5 x 35,5 cm
Smärre dekorskador, retuscher, fäste för ljushållaren kompletterat, glaset omfolierat