Etnospecial Sköld Zande Kongo Etnospecial
Klubbat för:
14 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SKÖLD, Zande, Kongo, tidigt 1900-tal, geometrisk dekor, trä samt flätningar, ca 126x57 cm
Proveniens: Laurits Sunde, St. Regnegade 2, Köpenhamn, därefter i privat ägo
Delvis bortfall på kantsöm, smärre slitage, nötningar
506060
2017-12-15