Karta Gotland Bertius 1600-talets början

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

GOTLAND. (BERTIUS, P.) Map of Gotland. Amsterdam tidigt 1600-tal

Coloured engraved map with compass-rose. Ca 90x130 mm. Latin edition. Framed.

506224

2017-12-06