Ljusstakar skålfat tenn
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, 1900-tal, gustaviansk stil, höjd 19 cm, LJUSSTAKE, 1800-talets första hälft, sengustaviansk, höjd 10 cm, SKÅLFAT, samtida, fantasistämplar, diameter 27 cm
Bruksslitage, en ljusstake med smärre bristningar
506244
2017-12-07