Ljusstakar skålfat tenn

Ljusstakar skålfat tenn
Ljusstakar skålfat tenn
Ljusstakar skålfat tenn
Ljusstakar skålfat tenn
Ljusstakar skålfat tenn
Ljusstakar skålfat tenn
Ljusstakar skålfat tenn
Ljusstakar skålfat tenn

Klubbat för:

1 000 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

LJUSSTAKAR, 1 par, 1900-tal, gustaviansk stil, höjd 19 cm, LJUSSTAKE, 1800-talets första hälft, sengustaviansk, höjd 10 cm, SKÅLFAT, samtida, fantasistämplar, diameter 27 cm

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage, en ljusstake med smärre bristningar

506244

2017-12-07