Väggpendyl Beurling
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
PER HENRIK BEURLING (1758-1806), väggpendyl, sengustaviansk, urtavla med arabiska siffror märkt Beurling Stockholm, förgylld, träskuren dekor, höjd ca 90 cm, pendel finns
Slitage, nyckel saknas, förgyllnings bortfall
506410
2017-12-06