Bokhylla

Bokhylla
Bokhylla
Bokhylla
Bokhylla
Bokhylla
Bokhylla
Bokhylla
Bokhylla
Bokhylla
Bokhylla
Bokhylla
Bokhylla

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

NORDISKA KOMPANIET, bokhylla, 1915, brickmärkt, flyttbara hyllplan, på sockel, höjd ca 170, längd ca 200 cm.

Proveniens: Baronens Arbetsrum, beställare L. De Geer. Sannolikt politikern Gerard Louis De Geer (1854-1935).

Bruksslitage, vissa stötskador

506492

2017-12-06