Bokhylla
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
NORDISKA KOMPANIET, bokhylla, 1915, brickmärkt, flyttbara hyllplan, på sockel, höjd ca 170, längd ca 200 cm.
Proveniens: Baronens Arbetsrum, beställare L. De Geer. Sannolikt politikern Gerard Louis De Geer (1854-1935).
Bruksslitage, vissa stötskador
506492
2017-12-06