Börne Augustsson 3 karaffer samt 3 vaser
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BÖRNE AUGUSTSSON, 3 karaffer samt 3 vaser, Åseda, 1960-tal, 1 karaff i klart glas, 1 med underfång i rött och 1 med underfång i grönt, vaser i klart- och grönt glas samt 1 med underfång i rött, höjd ca 8,5-24 cm
Två proppar med nagg, en propp är senare. Några mindre tillverkningsdefekter.
506549
2017-12-06