Servis KPM Københavns Porcellains Maleri

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KPM, Københavns Porcellains Maleri, mat- och kaffeservis, 113 dlr, porslin, polykrom blomsterdekor, silverkant, bestående av: 6 förrättstallrikar, 16 mattallrikar, 11 djupa tallrikar, 24 assietter, 1 soppterrin med lock, 1 karott, 1 serveringsskål, 4 ovala uppläggningsfat, 1 såssnipa, 3 serveringsfat, 12 kaffekoppar, 23 kaffefat, 1 kaffekanna med lock, 1 gräddkanna, 1 sockerskål med lock, 2 lövformade kakfat, 3 cigaretthållare samt 2 askfat

Slitage, nagg förekommer, förstelnat strösocker i sockerskålen

506669

2017-12-07