Autografer Bergman Armstron Gillespie
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
AUTOGRAFER INGRID BERGMAN (2), LOUIS ARMSTRONG, ELLA FITZGERALD (2), DIZZY GILLESPIE, BENIAMINO GIGLI, CARL GARAGULY, DANNY KAY, MAURICE CHEVALIER mfl, i autografblock,
PROVENIENS:
Stockholms Konserthus.
Den nuvarande ägares släkting arbetade i garderoben på Konserthuset i slutet av 1940-talet och början av 50-talet, där autograferna togs.
506748
2017-12-08