Autografer Bergman Armstron Gillespie

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

AUTOGRAFER INGRID BERGMAN (2), LOUIS ARMSTRONG, ELLA FITZGERALD (2), DIZZY GILLESPIE, BENIAMINO GIGLI, CARL GARAGULY, DANNY KAY, MAURICE CHEVALIER mfl, i autografblock,

PROVENIENS:
Stockholms Konserthus.
Den nuvarande ägares släkting arbetade i garderoben på Konserthuset i slutet av 1940-talet och början av 50-talet, där autograferna togs.

506748

2017-12-08