Brickbord mahognyfanér
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BRICKBORD, mahognyfanérad bricka med intarsia, snäckskalsdekor och beslag i mässing, stomme i betsat trä, 1900-talets början, höjd 60,5, 58 x 36 cm
En genomgående spricka till kanten av brickan, slitage.
506780
2017-12-09