Ett par silver saltkar samt ett par silver skedar

Klubbat för:

1 500 SEK

2 000 SEK

SALTKAR, 2 st, med SKEDAR, sterlingsilver, stämplade ´W*´ samt otydliga stämplar, sannolikt London, England, 1800-talets början, på tre fötter, med invändig blå glasinsats, diameter ca 7,5 cm, 2 skedar, sterlingsilver, John Bettridge, Birmingham, England, 1820, längd ca 8,5 cm, total vikt exklusive glasinsatser, ca 106 g

506786

2017-12-09