Fingerborg syringar 1 par 18 k guld originaletui

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SYRINGAR, 1 par, FINGERBORG, 18 k guld, syringar stämplade Carl Zetterström (verksam -1781-1811), Stockholm, troligen 1790-tal (årsstämpel otydlig), fingerborg ej ursprunglig, stämplad Stockholm 1815, total vikt ca 7,2 g, originaletui

Fingerborg med bucklor, hål

506814

2017-12-08