Brännvinsflaskor 4 st glas17/1800-tal
Closed
2017-12-09
506862
| Sold for | 1 100 SEK |
| Estimate | 2 000 SEK |
BRÄNNVINSFLASKOR, 4 st, en flaska av triangulär form med blandslipad mönster, en med kasad dekor, en med gröntonat glas och en med två munnen ett ställe medföljer, hjöd ca 19,5-25,5 cm
Slitage, repor, tillverkningsdefekter, några mindre nagg