Matsilver modell Haga

Matsilver modell Haga
Matsilver modell Haga
Matsilver modell Haga
Matsilver modell Haga
Matsilver modell Haga
Matsilver modell Haga
Matsilver modell Haga
Matsilver modell Haga
Matsilver modell Haga
Matsilver modell Haga

Klubbat för:

18 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

BESTICK, 101 dlr, silver, modell Haga, JL Hultman, Stockholm, ca 1950-tal, bestående av: 12 bordsskedar(18), 12 bordsgafflar(18), 12 bordsknivar med rostfria blad(21,5), 12 smörgåsgafflar(15), 12 smörgåsknivar med rostfria blad(18), 12 dessertskedar(16,5), 12 fiskgafflar(18), 12 fiskknivar(21,5), såsslev, 4 smörknivar(17), total vikt exklusive knivar med rostfria blad ca 2700 g

Obetydligt slitage, smörknivarnas monterade ställ i nysilver

506916

2017-12-09