Allmogeskåp 1700-tal

Allmogeskåp 1700-tal
Allmogeskåp 1700-tal
Allmogeskåp 1700-tal
Allmogeskåp 1700-tal
Allmogeskåp 1700-tal
Allmogeskåp 1700-tal
Allmogeskåp 1700-tal
Allmogeskåp 1700-tal
Allmogeskåp 1700-tal
Allmogeskåp 1700-tal
Allmogeskåp 1700-tal
Allmogeskåp 1700-tal
Allmogeskåp 1700-tal
Allmogeskåp 1700-tal

Klubbat för:

13 000 SEK

Arviointi

4 000 SEK

Kuvaus

SKÅP, allmoge, 1700-tal, betsad ek med beslag i järn, dörrpar med bakomliggande 4 hyllplan, på kulfötter, höjd ca 197, 137 x 50 cm, nyckel medföljer

Kuntoraportti

Senare renoverat och kompletterat,senare betsning, bemålning och beslag, ställvis trämaskskador

507072

Päivämäärä:

2017-12-09