Silvertallrik och -fat
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TALLRIK samt FAT, silver, tallrik, GAB, Stockholm, 1955, diameter ca 25 cm, fat med emaljdekor av långskepp, Ottar Hval, Norge, diameter ca 15,5 cm, totalvikt ca 507 g
Mindre nagg till emalj dekor, slitage, repor
507239
2017-12-08