Silvertallrik och -fat

Silvertallrik och -fat
Silvertallrik och -fat
Silvertallrik och -fat
Silvertallrik och -fat
Silvertallrik och -fat
Silvertallrik och -fat
Silvertallrik och -fat
Silvertallrik och -fat

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TALLRIK samt FAT, silver, tallrik, GAB, Stockholm, 1955, diameter ca 25 cm, fat med emaljdekor av långskepp, Ottar Hval, Norge, diameter ca 15,5 cm, totalvikt ca 507 g

Mindre nagg till emalj dekor, slitage, repor

507239

2017-12-08