Silver föremål 4 st

Silver föremål 4 st
Silver föremål 4 st
Silver föremål 4 st
Silver föremål 4 st
Silver föremål 4 st
Silver föremål 4 st
Silver föremål 4 st
Silver föremål 4 st

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 200 SEK

SKEDAR (2), FAT och SKÅL, silver, sked, George Jensen, Danmark, efter 1945, längd ca 18,5 cm, sked med dekor av vindruvor, stämplad ´M´, Köpenhamn, längd ca 12,5 cm, fat med vågig kant, stämplat ´M´, Köpenhamn, 1950, diameter ca 14,5 cm, skål, Markströms Guldsmeds, Uppsala, 1938, höjd ca 7 cm, totalvikt ca 330 g

Bruksslitage, ställvis anlöpning

507251

2017-12-08