Syskrin Kanton

Syskrin Kanton
Syskrin Kanton
Syskrin Kanton
Syskrin Kanton
Syskrin Kanton
Syskrin Kanton
Syskrin Kanton
Syskrin Kanton
Syskrin Kanton
Syskrin Kanton
Syskrin Kanton
Syskrin Kanton
Syskrin Kanton
Syskrin Kanton
Syskrin Kanton
Syskrin Kanton
Syskrin Kanton
Syskrin Kanton

Klubbat för:

4 400 SEK

4 000 SEK

SYSKRIN, lackarbete, Kina, 1800-talets mitt, Kanton, konturerad form, med hänklar, invändig fackinredning, låda, dekor av figurscener och blommor i guld, på tassar i form av drakar, höjd ca 17, 37x28 cm, nyckel (1) medföljer

Slitage, låsen kärvar, delvis blekt dekor

507288

2017-12-11