Silverföremål 11 st

Silverföremål 11 st
Silverföremål 11 st
Silverföremål 11 st
Silverföremål 11 st
Silverföremål 11 st
Silverföremål 11 st
Silverföremål 11 st
Silverföremål 11 st
Silverföremål 11 st
Silverföremål 11 st
Silverföremål 11 st
Silverföremål 11 st

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GRÄDDKANNA, SALT- och PEPPARSTRÖARE, BONBONNIERESKED, TESIL, BREVSTÄLL, TÅNG, TÅRTSPADE, SÅSSKED, 2 SKEDAR, silver,
gräddkanna, J E Bäckström, Söderhamn 1867, höjd ca 14 cm, bonbonnieresked, Holland med svensk importstämpel, längd ca 23,5 cm, totalvikt ca 614 g

Slitage, ställvis anlöning, bucklor och mindre repor, lagning till gräddkannan

507318

2017-12-08