Silverföremål 11 st
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GRÄDDKANNA, SALT- och PEPPARSTRÖARE, BONBONNIERESKED, TESIL, BREVSTÄLL, TÅNG, TÅRTSPADE, SÅSSKED, 2 SKEDAR, silver,
gräddkanna, J E Bäckström, Söderhamn 1867, höjd ca 14 cm, bonbonnieresked, Holland med svensk importstämpel, längd ca 23,5 cm, totalvikt ca 614 g
Slitage, ställvis anlöning, bucklor och mindre repor, lagning till gräddkannan
507318
2017-12-08