Slaglåsgevär

Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SLAGLÅSGEVÄR, 3 st., 1800-tal, 1 jaktgevär med oktagonalt kammarstycke samt 2 förändringsmodeller, ursprungligen svensk modell 1815, varav 1 med bajonett, längder ca 113-147 cm (+ bajonett ca 64 cm)

Omarbetade, skador, kompletteringar

507359

2017-12-09