Skrivbord senempire
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKRIVBORD, senempire, 1800-talets andra hälft, stockholmsarbete, fanerat i mahogny, på hjultrissor i mässing, läderklädd präglad skiva, inrett med draglådor, nyckelbussningar i mässing, höjd ca 80, 119x59 cm, ej nyckel medföljer
Sprickor, läderskiva med fläckar, något blekt
507371
2017-12-09