Sybord gustaviansk stil

Sybord gustaviansk stil
Sybord gustaviansk stil
Sybord gustaviansk stil
Sybord gustaviansk stil
Sybord gustaviansk stil
Sybord gustaviansk stil
Sybord gustaviansk stil
Sybord gustaviansk stil
Sybord gustaviansk stil
Sybord gustaviansk stil

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SYBORD, 1800-talets första hälft, Karl Johan, fanérat i mahogny, dekor av intarsia, beslag i mässing, med inredning fanérad i björk och masurbjörk, knoppar av ben, höjd ca 76, 55x40 cm
HISTORIK: Ägarlängd nedtecknad på det stora inredningslockets undersida

Nyckel finns att avhämta vid Utlämningen.
Smärre ytskador och torrsprickor, två knoppar med mindre skador

507380

2017-12-09