Sybord gustaviansk stil
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SYBORD, 1800-talets första hälft, Karl Johan, fanérat i mahogny, dekor av intarsia, beslag i mässing, med inredning fanérad i björk och masurbjörk, knoppar av ben, höjd ca 76, 55x40 cm
HISTORIK: Ägarlängd nedtecknad på det stora inredningslockets undersida
Nyckel finns att avhämta vid Utlämningen.
Smärre ytskador och torrsprickor, två knoppar med mindre skador
507380
2017-12-09