Bokskåp empirestil
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
12 000 SEK
BOKSKÅP, empirestil, 1900-tal, mahognyfanér, beslag i brons, hörnpelare krönta av egyptiserande karyatider, dörrar med lagerkransar, fotavslut i from av lejontassar, invändigt med klädd med tre hyllplan, höjd 215, 153x50 cm, nycklar finns
Fanerbortfall, slitage
507610
2017-12-11