Soffa

Soffa
Soffa
Soffa
Soffa
Soffa
Soffa
Soffa
Soffa
Soffa
Soffa

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SOFFA, gustavianskt lindomearbeten, omkring 1800, Signerad IAS+, Johannes Andersson, stolmakare i Skår/Lindome, f.1775 - d.1840, träskuren dekor, vitmålad, längd 196 cm

senare bemåling mindre slitage

507623

2017-12-17