Skulptur

Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur

Klubbat för:

4 200 SEK

Schätzwert

5 000 SEK

Beschreibung

SKULPTUR, efter CLAUDE MICHEL kallad CLODION (Frankrike 1738-1814) nymf vid Bacchusstele, 1800-talets slut, märkt Clodion i gjutningen, brunpatinerad brons, höjd ca 34,5.

Zustandsbeschreibung

Smärre slitage.

507677

2017-12-11