Teburk i porslin Kina
Vollendet
2017-12-14
508136
| Höchstes Gebot | 1 300 SEK |
| Schätzwert | 1 500 SEK |
TEDOSOR med lock, 2 st, porslin, 1700-tal, Kina, dekor i underglasyrblått med pagodmotiv samt pålagt guld, höjd med lock 13-15 cm
en med lagad hals samt en med krackelyrer