Teburk i porslin Kina

Teburk i porslin Kina
Teburk i porslin Kina
Teburk i porslin Kina
Teburk i porslin Kina
Teburk i porslin Kina
Teburk i porslin Kina
Teburk i porslin Kina
Teburk i porslin Kina
Teburk i porslin Kina
Teburk i porslin Kina

Klubbat för:

1 300 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

TEDOSOR med lock, 2 st, porslin, 1700-tal, Kina, dekor i underglasyrblått med pagodmotiv samt pålagt guld, höjd med lock 13-15 cm

Kuntoraportti

en med lagad hals samt en med krackelyrer

508136

Päivämäärä:

2017-12-14