Smörterriner 1700-tal

Smörterriner 1700-tal
Smörterriner 1700-tal
Smörterriner 1700-tal
Smörterriner 1700-tal
Smörterriner 1700-tal
Smörterriner 1700-tal
Smörterriner 1700-tal
Smörterriner 1700-tal
Smörterriner 1700-tal
Smörterriner 1700-tal
Smörterriner 1700-tal
Smörterriner 1700-tal
Smörterriner 1700-tal
Smörterriner 1700-tal

Klubbat för:

1 000 SEK

2 000 SEK

SMÖRTERRINER, 2 st, med fat, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått av flodlandskap med pagoder, fatens längd 19 resp. 19,5 cm

En terrin med lagning, ett fat skadat

508204

2017-12-13