Kandelabrar

Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar

Klubbat för:

8 200 SEK

Utropspris

10 000 SEK

KANDELABRAR, 1 par, sengustaviansk 1800-talets början, för 3 ljus vardera, hållare uppburna av puttis, mörkpatinerad och förgylld brons, sockel delvis i marmor, höjd ca 43 cm

Ljusarmar med lagningar, sockel med smärre nagg

508221

2017-12-13